Naše historie

Château de Labourdonnais, postavený v roce 1856, byl obýván mauricijskou rodinou více než 150 let. Krása a historický charakter této jedinečné koloniální památky, která již dlouho vzbuzuje zájem návštěvníků, vedly k zamyšlení nad její kulturně-historickou hodnotou a také nad hodnotou nádherného panství, na kterém se nacházela.

Claude Fauque, renomovaný francouzský muzejník, a Alexandre Fruh, slavný francouzský scénograf, přišli s novou strategií pro Domaine de Labourdonnais, a tak umístili zámek jako destinaci, kterou musíte na Mauriciu navštívit.

V roce 2006 prošel Château de Labourdonnais rozsáhlými restaurátorskými pracemi, aby mohl být obnoven do své bývalé slávy. V tomto roce byla založena La Distillerie de Labourdonnais.

Spojuje jedinečné know-how a kvalitní rumy k výrobě originálních receptur pro chuťově autentické rumy.

LA DISTILLERIE DE LABOURDONNAIS
Pěstování cukrové třtiny pro výrobu lahodných rumů Labourdonnais probíhá na Mauriciu přímo na statku Labourdonnais.

Cukrová třtina

Veškeré suroviny, včetně ovoce, využité k výrobě našich rumů si pečlivě a důkladně pěstujeme sami s láskou k přírodě.

Know-how

Naše řady rumů jsou oceňovány pro ekologickou vytříbenost jejich výroby a konzervační metody.

Zrání v sudech

Rumy procházejí procesem zrání v různých francouzských nebo amerických dubových sudech, které jsme pečlivě vybrali, abychom získali lahodné stařené rumy.

Nyní Distillerie de Labourdonnais vyrábí vícero řad rumů, které dovážíme přímo z Mauricia. Milovníci dobrého rumu ocení obzvlášť Labourdonnais Amélii a nebo také Labourdonnais Vintage XO. Řada rumů Fusion je ideální na míchané nápoje, jejich chuť je tvořená výhradně z ovoce a koření vypěstovaného přímo na pozemcích panství Labourdonnais. Některé námi dovážené rumy jsou představeny na našich stránkách. Ochutnat tyto rumy můžete zakoupením lahve online a nebo osobně na některé z našich poboček.